Kiła to choroba wywołana przez kretka bladego - Treponema pallidum. Kiłe w przebiegu można podzielić na trzy fazy, które mogą przebiegac przez lata niemalże bezobjawowo. Kiła objawia się owrzodzeniami na narządach płciowych, zmianami skórnymi, zaburzeniami neurologicznymi, zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych oraz aorty.

T. pallidum wnika przez błone śluzową zołedzi lub skórę w okolicy penisa, w ciągu kilku godzin dociera do najbliższych węzłów chłonnych a następnie ogólnoustrojowe zakażenie. Zakażenie szerzy się podczas kontaktów seksualnych, kontaktów oralno- a także analno- genitalnych, a także przy kontakcie ze zmianami na sluzówkach lub skórze. Ryzyko zakażenie wynosi około 30-40 %

Kiła można się zakazić podczas kontaktów seksualnych, a także w trakcie kontaktu ze zmianami pierwszo- lub drugorzędowej kiły Podczas pojedynczego kontaktu ryzyko zakażenie wynosi około 30%, a przebyte wczesniejsze zakażenie nie powoduje odporności.W przypadku HIV, objawy kiły mogą wystepować szybciej i być bardziej nasilone.

Kila pierwotna w miejscu kontaktu krętków pojawia się wrzód pierwotny. Okres wylęgania trwa średnio 3-4 tyg. W miejscu wniknięcia krętka pojawia się czerwona plamka która następnie wrzodzieje. Wrzód pierwotny jest bezbolesny, wydziela przezroczysty płyn zakażny. Nastepuje powiększenie węzłów chłonnych. Najczęściej zmiana wystepuje na penisie, mosznie lub w okolicy odbytu, au kobiet na sromie, szyjce macicy, odbycie i kroczu może wystąpić także na wargach lub w gardle.

Kiła drugorzędowa Objawy wystepuja w 4-10 tyg. po pojawieniu się owrzodzenie pierwotnego, dochodzi rozsiewu, wystepuja zmiany na skórze i sluzówkach, powiekszenie węzłów chłonnych oraz zmian narzadowych W 1/4 przypadkuów może wystepować zmiana pierwotna Wystepuje gorączkę, nudności, problemy z połykaniem, meczliwośc, bóle głowy i kości.

W 80% przypadków występują zmiany na skórze i śluzówkach głównie pokrzywka i owrzodzenia. Mogą wystepowac miesiącami pojawiac się i zanikać ostatecznie nie pozostawiaja blizn. Zapalenie skóry (plamy drobnogrudkowe oraz ropnie ze złuszczaniem skóry) wystepujące w przebiegu kiły pojawia się symetrycznie, na dłoniach i podeszwach Zazwyczaj przybiera postać okrągłych, złuszczających się nieswędzących i niebolesnych zmian bladoczerwonych lub brązowych. Może wystepowac łysienie plackowate w chwilli zajęcia owłosionej skóry głowy. Kłykciny kiłowe (condylomata lata) to zakażne grudki wrzodziejące, przybierają okrągłą, biało-szarą postać z czerwoną obwódką. występujące w okolicy odbytu, pod piersiami oraz na błonie śluzowej ust, podniebienia, gardła lub krtani, oraz na żołędzi lub sromie, w odbytnicy .Kiła może zaatakowac praktycznie każdy narząd- u około 50% zajmowane są węzły chłonne. U około 10% pacjentów zajęte są oczy, kości, stawy, nerki, watroba i śledziona.

Kiła drugorzędowa można pomylić z wysypką polekową, różyczką, mononukleozą zakaźną, rumieniem wielopostaciowy, zakażeniem grzybicze, łupieżem różowatym, natomiast kłykciny mogą przypominać brodawki lub żylaki odbytu.

Kila bezobjawowa- utajona. Objawy kiły mogą być niezauważone lub manifestacja kliniczna moze być znikoma lub wcale nie wystepować. W fazie utajonej można rozpoznać kiłę jedynie na podstawie testów serologicznych

Kiła późna lub trzeciorzędowa. U 1/3 pacjentów nieleczonych rozwija się kiła późna zazwyczaj w ciągu 3-10 lat, Objawy opisuje się jako kiłę układu sercowo-naczyniowego lub neurokiłę. Występują kilaki- guzy ziarniniakowe. Kilaki występują najczęściej na kończynach dolnych,na tłowiu, na twarzy i skórze głowy, ale mogą wystepować w całym organizmie. Kiła układu sercowo-naczyniowego występuje po 10 25 latach od zakażenia pierwotnego z powstaniem tętniaka aorty zstępującej-u pacjentów wystąpują świsty oddechowe i chrypka, zwężeniem ujść tętnic wieńcowych i niedomykalnością zastawki aortalnej. Kiła kości powoduje zapalenie i bóle okostnej. Kiła ośrodkowego układu nerkowego (OUN) wystepuje po 3-10 lat od zakażenia pierwotnego, zakażone zostają opony mózgowo-rdzeniowe- gorączka, sztywność karku i zmiany w płynie mózgo-rdzeniowym. Neurokiła śródmiąższowa i wiąd rdzenia mogą wystapić po 20-30 latach. Wystepują zaburzenia koncentracji, pamięci, bóle głowy, bezsenność, napady drgawek, afazja i porażenia połowicze, depresja, a także omamy. Najbardziej charakterystycznym objawem neurokiły jest źrenica Argylla- Robertsona - wąska i nierówna, niereagująca na światło.

Diagnostyka kiły- testy serologiczne, badanie mikroskopowe w ciemnym polu widzenia. Test VDRL (Venereal Disease Research Laboratory) i szybki reaginowy osoczowy (rapid plasma reagin - RPR) są czułymi i niedrogimi testami stosowanymi w diagnostyce (inne choroby jak SLE, zespół przeciwciał antyfosfolipidowych mogą być przyczyną dodatnich wyników) Testy krętkowe- wykrywanie przeciwciał przeciwkrętkowych: tFTA-ABS (fluorescent treponemal antibody absorption-) Testy krętkowe są swoiste dla kiły. Testy są dodatnie dopiero po 3-6 tyg. od zakażenia. Badanie mikroskopowe w ciemnym polu widzenia jest najlepszym badaniem w kile wczesnej.

Leczeniem z wyboru jest penicylina

Po zakończeniu leczenia w 3,6 i 12 mies, a pózniej co roku, aż do ujemnego wyniku nalezy wykonać testy serologiczne

Kiła, syfilis, franca – to wszystko popularne nazwy jednej i tej samej choroby przenoszonej drogą płciową wywoływanej przez krętka bladego. Mogłoby się wydawać, że jest ona problem przeszłości, a jeśli się już trafia, to tylko ludziom z nizin społecznych. Prawda jest jednak zupełnie inna. Ta groźna weneryczna choroba powraca i staje się coraz większym problemów we współczesnym świecie. Za taki stan rzeczy odpowiadają narkomania i prostytucja, a także związane z tymi zjawiskami przypadkowe stosunku seksualne. Rozpowszechnienie tej bakterii spowodowało, że każdy z nas może być ofiarą poważnej w skutkach choroby wenerycznej.

Dawniej w leczeniu kiły stosowano maści rtęciowe

Zaskakujący jest, jak mało wiemy o kile i tego, w jaki sposób się rozprzestrzenia. Za taką niewiedzę można słono zapłacić. Lepiej więc poznać wroga, z którym kiedyś możemy mieć do czynienia.
Kiła lub syfilis (skojarzenie z syfem jest jak najbardziej prawidłowe, gdyż syphlos w grece oznacza właśnie brudny), to przewlekła zakaźna choroba, która przenosi się droga płciową. Wywołuje ją spiralna bakteria krętka bladego (łac.Treponema pallidum).

Choroba została prawdopodobnie sprowadzona z terytorium dzisiejszego Haiti przez marynarzy towarzyszących Krzysztofowi Kolumbowi.

Syfilis był niegdyś przyczyną śmierci i kalectw. W dzisiejszych czasach jest wyleczalny, lecz przebieg choroby jest daleki od przyjemnego. Największym kłopotem towarzyszącym tej chorobie jest niezauważalność objawów nawet przez parę dni od zakażenia. Jeśli leczenie nie zostanie podjęte odpowiednio wcześnie kiła może doprowadzić do trudnych w leczeniu komplikacji.

 1. Sklep internetowy działający pod adresem www.anemie.pl prowadzony jest przez firmę winCOM, rok założenia 1998, wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 7043/98, NIP: 872-139-92-49, z siedzibą w Dębicy przy ul. Gajowej 11, zwaną dalej winCOM.
 2. Zakłada się, iż Użytkownik składając zamówienie zapoznał się z treścią Regulaminu i zaakceptował zawarte w nim postanowienia. Zakup możliwy jest tylko po zaznaczeniu opcji o zapoznaniu się z regulaminem.
 3. Zamówienia są przyjmowane przez serwis www.anemie.pl. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok. winCOM zastrzega sobie prawo do wprowadzenia ograniczeń w korzystaniu ze sklepu.
 4. Rejestrując się w serwisie akceptują Państwo regulamin sklepu i wyrażają zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych naszego sklepu takich jak nowości, zmiany w ofercie lub inne ogłoszenia.
 5. Przez złożenie zamówienia należy rozumieć wypełnienie "formularza zamówienia" znajdującego się na stronach sklepu i przesłanie go do winCOM.
 6. Zaraz po złożeniu zamówienia klient zostaje skierowany do wyboru sposobu płatności z prośbą o potwierdzenie zamówienia poprzez kliknięcie w załączony link.
 7. winCOM zastrzega sobie prawo do weryfikacji dokonanego zamówienia oraz jego anulowania w przypadkach uzasadniających wątpliwość co do rzetelności takiego zamówienia.
 8. Przyjęcie do realizacji zamówienia rozpoczyna się najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu, w którym zamówienie zostało złożone w przypadku przesyłki za pobraniem albo najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu zaksięgowania przelewu w przypadku płatności przelewem. W przypadku konieczności weryfikacji zamówienia, zostanie ono przekazane do realizacji w najbliższy dzień roboczy następujący po dniu, w którym zostało ono zweryfikowane.
 9. Zakupione przedmioty wysyłane są automatycznie na email klienta tuż po zaksięgowaniu wpłaty w systemie płatności internetowych transferuj.pl.
 10. Ceny towarów znajdujących się w naszej ofercie wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Podane ceny nie obejmują kosztów przesyłki.
 11. winCOM zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Zmiana cen nie dotyczy zamówień przyjętych do realizacji.
 12. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub całkowicie wycofać złożone zamówienie do momentu jego wysłania.
 13. winCOM nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w księgowaniu wpłat wynikłe z winy banków pośredniczących lub innych zewnętrznych przyczyn od sklepu niezależnych.
 14. Na wszystkie produkty sprzedawane w naszym sklepie udzielamy gwarancji zgodnie z obowiązującym prawem.
 15. Wprowadzanie powyższych zmian możliwe jest poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta e-mailem pod adresem info@anemie.pl.
 16. Każda transakcja potwierdzana jest paragonem lub fakturą VAT, jeśli Użytkownik zaznaczy taką możliwość podczas składania zamówienia.
 17. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
  • przelewem bankowym na konto sklepu. Nr konta: 51 2490 0005 0000 4500 5114 1934,
  • korzystając z systemu transferuj.pl
  • kartą płatniczą
 18. Termin dostarczenia przesyłki to suma czasu realizacji zamówienia oraz przewidywanego czasu dostawy. Przesyłki dostarczane są za pośrednictwem Poczty Polskiej (przesyłka priorytetowa ma przewidywany czas dostawy do 3 dni) oraz za pośrednictwem kuriera (przesyłka kurierska z przewidywanym czasem dostawy jeden lub dwa dni robocze od dnia nadania - różnica zależy od strefy doręczeniowej, do której ma być dostarczona przesyłka).
 19. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracane towary muszą być kompletne. Zwroty należy kierować na adres firmowy (ul. Gajowa 11, 39-200 Dębica) z dopiskiem „zwrot". winCOM dokona zwrotu wyłącznie kosztu produktu. Koszty przesyłki oraz inne koszty uboczne transakcji nie podlegają zwrotowi. Użytkownik dokonuje zwrotu na swój koszt.
 20. Towary zabezpieczone fabrycznie przed otwarciem nie mogą być zwrócone po zdjęciu folii lub usunięciu zabezpieczeń, zniszczeniu pudełka.
 21. Zwracany towar należy odsyłać razem z otrzymanym wraz z nim dowodem zakupu: paragonem lub fakturą. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru, pomniejszony o opłaty i inne koszty uboczne. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 22. Użytkownik zobowiązuje się nie zmieniać, modyfikować, powielać, kopiować, sprzedawać, odsprzedawać lub wykorzystywać jakichkolwiek części serwisu, korzystania z usług lub też dostępu do serwisu bez zgody winCOM.
 23. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych przesyłki podczas transportu będą rozpatrywane tylko i wyłącznie po sporządzeniu protokołu szkodowego podpisanego przez odbiorcę i dostawcę przesyłki.
 24. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy z dnia 02.03.2000r o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
 25. Dane osobowe Użytkownika podlegają ochronie zgodnie z Polityką Prywatności winCOM.
 26. winCOM zastrzega sobie prawo do zmiany treści niniejszego regulaminu bez uprzedzenia.

Opinie i pytania dotyczące pracy sklepu internetowego winCOM prosimy przesyłać na adres info@anemie.pl

Problemy z erekcją należą do najbardziej wstydliwych dolegliwości, z jakimi mogą zmagać się mężczyźni. Nie jest to jednak sytuacja rzadko spotykana. Statystyki wskazują, że problemy z erekcją występują raz na pięć zbliżeń  seksualnych. Przekłada się to na twierdzenie, że 20 proc. zbliżeń seksualnych kończy się niepowodzeniem z uwagi na niedostateczną erekcję mężczyzny lub niemożność jej utrzymania przez wystarczająco długi okres czasu. Kiedy mężczyzna zawodzi w łóżku, przestaje czuć się pełnowartościowym facetem. Zaburzenia wzwodu mogą mieć różne podłoża, ale sposobem na walkę z takim wstydliwym problemem jest wykorzystanie suplementu diety Tonus Fortis. Szybko i co najważniejsze skutecznie pobudzi on erekcję i sprawi, że każdy pan odzyska swoją sprawność seksualną i pełnię męskich sił. Czym jest Tonus Fortis, jaka jest jego cena i skład? Czy opinie panów, którzy przyjmowali już Tonus Fortis potwierdzają jego rewelacyjne działanie?

Dlaczego pojawiają się problemy z erekcją?

Zaburzenia wzwodu podczas kontaktów seksualnych wywołują wstyd i zażenowanie mężczyzn. Wielu z nich na wszelki wypadek rezygnuje z życia intymnego, aby nie narażać się na śmieszność. Inni czują się zawiedzeni i po prostu wściekli, że mogło im się przydarzyć coś takiego. Przede wszystkim trzeba sobie jednoznacznie powiedzieć, że problemy z erekcją są powszechne i można im w stosunkowo łatwy sposób zapobiegać i leczyć. W tym celu warto zastosować nowość na rynku suplementów diety, mianowicie Tonus Fortis. Jest to specyfik pozwalający na odzyskanie pełni sił witalnych. Pod pojęciem zaburzeń erekcji należy rozumieć niemożność uzyskania pełnego wzwodu lub utrzymania erekcji tak długo, aby była możliwość odbycia stosunku. O problemie z erekcją można mówić wtedy, gdy mężczyzna nie uzyskuje jej lub jest ona niezadowalająca w 75 proc. podejmowanych prób, czyli w co najmniej siedmiu na dziesięć możliwych przypadków. Problemy te mogą wynikać z życia w permanentnym stresie, przebytych chorób, problemów z przerostem prostaty czy zaburzeń w sferze psychicznej. Niezależnie od tego, czym kłopot z erekcją jest spowodowany, mężczyźnie może pomóc suplement diety Tonus Fortis.

Jak to działa?

Tonus Fortis jest specyfikiem, który ma całkowicie naturalny skład. Powoduje to, że jest w pełni bezpieczny dla każdego, kto go przyjmuje. W składzie Tonus Fortis znajdują się wysokiej jakości naturalne składniki roślinne, które w połączeniu ze sobą w odpowiednich proporcjach wydatnie wspomagają u mężczyzn proces wywołania i utrzymania zadowalającej erekcji. Tonus Fortis ma jednak znacznie bardziej wszechstronne działanie. Mianowicie, pozwala na zachowanie najwyższej sprawności seksualnej, polepszenie jakości życia seksualnego partnerki. Co ciekawe, regularnie przyjmując suplement Tonus Fortis można zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ przyspiesza on efektywne spalanie tkanki tłuszczowej oraz ogranicza apetyt. Mężczyzna szybciej czuje się syty, dzięki czemu mniej je i chudnie. Przyjmując Tonus Fortis poprawia się krążenie krwi w organizmie pacjenta. Przekłada się to na ułatwienie uzyskania erekcji dla każdego mężczyzny, bez względu na wiek, kondycję zdrowotną czy dotychczasową aktywność seksualną. Suplement diety o naturalnym pochodzeniu, Tonus Fortis wykazuje aż 96-procentową efektywność w działaniu.

Dokładny skład

Twórcy Tonus Fortis zadbali, aby jego skład był w pełni naturalny, bowiem tylko w ten sposób można uzyskać skuteczny, ale w pełni bezpieczny specyfik. Udało im się to, a Tonus Fortis zbudowany został na bazie roślinnych substancji czynnych pozytywnie oddziałujących na utrzymanie męskiej erekcji.  W składzie Tonus Fortis znalazły się ekstrakty roślinne, między innymi z buzdyganka, odpowiadający za poprawę sprawności seksualnej mężczyzny. Substancja ta stymuluje organizm do produkcji męskiego hormonu płciowego testosteronu. Ekstrakt z buzdyganka jest znany od wieków, a prawdopodobnie nawet w czasach starożytnych mężczyźni stosowali go dla zwiększania swojej płodności. Kolejnym składnikiem suplementu diety Tonus Fortis jest sideritis scardica, będące naturalnym źródłem takich pierwiastków jak miedź, żelazo, cynk, kobalt, wapń i selen. Odpowiadają one w połączeniu za stymulowanie męskich funkcji seksualnych oraz za zwiększenie zdolności rozrodczych mężczyzny. Ekstrakt z buzdyganka w połączeniu z ekstraktem z dziurawca spowodował, że powstał naturalny odpowiednik Viagry. Ekstrakt z dziurawca ma pozytywny wpływ na uregulowanie działania całego układu krążenia u człowieka. Następny element Tonus Fortis - onopordum acanthium korzystnie oddziałuje na stan psychofizyczny mężczyzny i wpływa na pracę układu moczowo-płciowego. Dzięki przyjmowaniu go regularnie, na przykład w postaci suplementu diety Tonus Fortis, można zmniejszyć ryzyko wystąpienia u mężczyzny przerostu prostaty i chorób z nim związanych. Ostatnim składnikiem Tonus Fortis jest ekstrakt z guarany, który ułatwia uzyskanie i utrzymanie erekcji przez długi czas, wpływa na zwiększenie sił witalnych organizmu, zwiększa wydajność fizyczną i psychiczną, a także pobudza termo genezę organizmu, przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej. Tonus Fortis ma wszechstronnie pozytywne działanie, a ponadto jego cena jest bardzo korzystna. Można go kupić w sklepach internetowych. Jego opinie są dla niego najlepszą rekomendacją.